888-225-325

Jak dobrze i zgodnie z prawem wyciąć drzewo?

W niektórych sytuacjach wycięcie drzewa jest konieczne. Powodów wycinania drzew może być wiele. Czasami jest ono potrzebne, ponieważ drzewo w jakiś sposób zagraża bezpieczeństwu ludzi. W innych przypadkach natomiast, wycinka drzew jest konieczna, aby zyskać miejsce na budowę domu czy jakieś innej nieruchomości. Problemy prawne Z racji, że dla zachowania równowagi ekologicznej nie można wycinać zbyt wielu drzew, wycinka drzew jest regulowana prawnie. W większości przypadków konieczne jest uzyskanie zezwolenia na to, aby firma zajmująca się wycinaniem drzew mogła wykonać swoją pracę. Co ciekawe, zezwolenie jest potrzebne nawet wtedy, gdy sami posadziliśmy drzewo i gdy znajduje się ono na terenie należącym do nas. Przepisy obowiązują w całym kraju, jednak wydaje się, że Warszawa i okolice to miejsce, w którym przepisy te są szczególnie restrykcyjnie przestrzegane.

Kiedy zezwolenie nie jest potrzebne?

W przeważającej większości sytuacji zezwolenie na wycinkę drzew jest wymagane, jednakże istnieją pewne wyjątki. Przede wszystkim, żadna zgoda nie jest wymagana, jeśli chcemy wyciąć drzewko owocowe. Tego typu drzewa, a także krzewy można więc wycinać samodzielnie. Ponadto, również młode drzewa, które nie mają jeszcze dziesięciu lat nie są objęte ochroną prawną. Również można je więc usunąć bez niczyjej zgody.

Komu zlecić wycinanie drzew?

Oczywiście, jeśli ktoś się na tym zna, to może spróbować samodzielnie wyciąć drzewo. Wydaje się jednak, że o wiele lepiej zrobi to profesjonalna firma. Wycinka drzew nie jest tak prosta, jak niektórym może się wydawać. Ponadto, firma, która wycina drzewa wykona swoją pracę tylko wtedy, kiedy będzie to zgodne z prawem. Korzystając z jej usług mamy więc pewność, ze nie złamiemy prawa.