888-225-325

Jak wybrać firmę do wycięcia drzewa?

Profesjonalnym wycinaniem i przycinaniem drzew zajmują się specjalistyczne firmy, w których pracują arboryści czyli, ogólnie rzecz biorąc, ludzie pracujący w koronach drzew przy użyciu technik linowych. Pracują na wysokościach, w miejscach nienadających się do postawienia ciężkiego sprzętu lub trudno dostępnych. Ich domeną jest wycinanie drzew metodą alpinistyczną. Praca polega na usuwaniu gałęzi drzew, które według specjalisty poprawi prawidłowe funkcjonowanie drzewa. Pamiętajmy, że nie każda firma zajmująca się wycinaniem drzew jest profesjonalna, biorąc pod uwagę fakt, że przymiotnik ten widnieje na reklamach chyba wszystkich firm wszystkich branż.
Jak więc wybrać dobrą firmę do wycięcia drzewa i uniknąć ogromnych strat spowodowanych przez amatorów?

1. Dowiedzmy się, czy pracownicy są odpowiednio przeszkoleni w zakresie wycinania metodą alpinistyczną i odpowiednio posługują się sprzętem do tego przeznaczonym, a firma posiada odpowiednie branżowe certyfikaty, np. ISA. Nie mac nic gorszego niż zlecenie skomplikowanej roboty komuś bez kwalifikacji.
2. Zwróćmy uwagę, jak firma zadba o bezpieczeństwo pracy i zgodność z przepisami BHP (zabezpieczenie terenu, sprzęt). Każdy szanujący się arborysta dba o to, by każda operacja była szczegółowo przeanalizowana i zaplanowana, zgodnie z zasadami sztuki i regulacji prawnych.
3. Firma musi posiadać ubezpieczenie od szkód majątkowych i osobowych. Brak ubezpieczenia może spowodować trudne do oszacowania straty.
4. Referencje. Można zapytać o miejsca działania danej firmy i naocznie przekonać się o efektach jej pracy.
5. Unikajmy najniższych stawek. Nie oszukujmy się, profesjonalizm kosztuje. Dobra firma musi trzymać poziom świadczonych usług inwestując w drogi, bezpieczny sprzęt, kosztowne szkolenia i ubezpieczenia (bezpieczeństwo też kosztuje). Mamy za to gwarancję, że praca będzie wykonana wzorowo i na wysokim poziomie.